Lietuvos chemikų draugijos pirmininkei įteiktas prestižinis UNESCO – Pusiaujo Gvinėjos tarptautinis apdovanojimas

Lietuvos chemikų draugijos pirmininkei profesorei Almirai Ramanavičienei šių metų kovo 10 d. įteiktas prestižinis UNESCO – Pusiaujo Gvinėjos tarptautinis apdovanojimas už indėlį gyvybės mokslų srityje. Tai pirmas kartas kai šiuo apdovanojimu įvertinama Lietuvos (ir Baltijos šalių) mokslininkė. Prof. dr. A. Ramanavičienei apdovanojimas skirtas už tarptautiniu mastu reikšmingus darbus imuninių jutiklių kūrimo ir tyrimo srityje. Apdovanojimą įteikė Pusiaujo Gvinėjos Respublikos Prezidentas Teodoro Obiang Nguema Mbasogo ir UNESCO Generalinės Direktorės pavaduotojas Xing Qu.

2023 m. už reikšmingus pasiekimus gyvybės mokslų srityje, gerinant žmonių gyvenimo kokybę, taip pat buvo apdovanoti Prof. Dr. Ibrokhim Abdurakhmonov (Genomikos ir bioinformatikos centro vadovas, Uzbekistanas), Prof. Dr. Mosaad Attia Abdel-Wahhab (Nacionalinio tyrimų centro profesorius, Egiptas) ir Prof. Dr. Yigong Shi (Westlake universiteto įkūrėjas ir prezidentas, Kinija).

2019 m. šiuo apdovanojimu buvo įvertinta Nobelio premijos laureatė, profesorė Youyou Tu (Kinija) už parazitinių ligų tyrimus. 2022 m. šis apdovanojimas skirtas profesoriui Chad Mirkin (JAV) už sferinių nukleorūgščių ir nanostruktūrų kūrimą ir tyrimą, kas lėmė didžiulę pažangą nustatant ligas ir identifikuojant naujus genetinius žymenis. Kiekvienais metais apdovanojami reikšmingai gyvybės mokslų srityje nusipelnę mokslininkai, kurių darbai kuria svarų pokytį globaliu mastu.

Plačiau skaitykite: https://www.unesco.org/en/articles/unesco-announces-four-laureates-unesco-equatorial-guinea-international-prize-research-life-sciences

 

Pasidalinkite su kitais

Plačiau apie kitas veiklas